İşleminiz Yapılıyor. Lütfen bekleyin.

Jurasicc Land İstanbul'da Bulunan En Tehlikeli Dinozorlar

 blog/En-Vahsi-Dinozorlar.jpg
01 Haziran 2016
Jurasicc Land İstanbul'da Bulunan En Tehlikeli Dinozorlar

Forum İstanbul’un inşaatı sırasında bulunan dinozor kemikleri ile başlayan macera, Marmara Denizi’nin derinliklerindeki yepyeni bir dünyanın keşfi ile devam ediyor. Senaryosu, içeriği ve mimari dizaynı dünyaca ünlü isimler tarafından tasarlanan Jurassic Land’da macera asla bitmiyor. Eğitimle eğlenceyi birleştiren “edutainment” konseptini Türkiye ile tanıştıran Jurassic Land, sadece görsel bir şölen yaratmakla kalmıyor, küçük büyük herkesin ilgisini çekiyor. Deneyimli rehberler eşliğinde gerçekleştirilen turlarda tüm ziyaretçiler efsanevi dinozorları hem yakından tanıyor hem de dönem hakkında bilgi sahibi oluyor.

Müze, Bilim Merkezi, Kuluçka Ünitesi, Veteriner Ünitesi, Uysal Dinozorlar Ünitesi ve Vahşi Dinozorlar Ünitesi olarak bölümlere ayrılmakta olan Jurassic Land eğlence merkezinde farklı farklı birçok dinozorlara ev sahipliği yapılmaktadır.

En Vahşi Dinozorlar

Vahşi Dinozorlar Ünitesinde görülebilecek en tehlikeli dinozorlara değinilmektedir. Jurassic Land Bilim Merkezi’nin son ünitesi “Vahşiler”dir. Tarihin bilinen en korkutucu canlıları olan dikenli sürüngen anlamına gelen çeşitler şu şekilde sıralanabilir:

-Spinosaurus

-Dilophosaurus

-Deinonychus

-Velociraptor

-Zorba kertenkelerin kralı T-rex

Bu dinozorlar özel güvenlikli alanda sergileniyor. Bu bölümde size eşlik eden rehberlerin uyarılarını dikkate almanızı öneririz.