İşleminiz Yapılıyor. Lütfen bekleyin.

Dünyanın En Büyük Akvaryumları

Dünyanın En Büyük Akvaryumları
Dünyanın En Büyük Akvaryumları

Dünyanın en büyük akvaryumları listesinde ülkemizden de akvaryumlar bulunuyor.Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak İstanbul Akvaryum ve ilk ilklim temalı akvaryum olma özelliğini taşıyan Viasea Akvaryum yer alıyor.

En Büyük Akvaryumlar

GEORGIA AKVARYUMU – ATLANTA/ABD:

Georgia Akvaryum

100.000 üzerinde deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Toplamda 125.000 civarı balık ve deniz canlısı olduğu ileri sürülmektedir. 30 milyon litreden fazla su kapasitesi vardır. Dünyanın en büyük akvaryumu olarak literatürlerde yer almıştır. Amerika’da bulunan bu akvaryuma şuana kadar totalde 10 milyonun üzerinde ziyaretçinin akın ettiği bilgileri bulunmaktadır. 400’ün üzerinde çalışanı ve 2000 civarı gönüllüsü vardır. Gidip görülmesi gereken devasa büyüklüğe sahip dünya genelinde var olan akvaryumların başında gelir.

DUBAİ AKVARYUMU - DUBAİ:

Dubai Akvaryum

400 çeşit köpekbalıklarıyla meşhur olan bu akvaryum dünya genelinde en büyük ikinci akvaryum olarak kayıtlarda yer almaktadır. Totalde 10 milyon litrelik su hacmine sahiptir. İlgi çekici ve oldukça büyük bir akvaryum modeli olarak Dubai şehrinde yer almaktadır.

OKİNAWA AKVARYUMU – JAPONYA:

Okinawa Akvaryumu

Dünya genelinde en büyük tematik akvaryumlardan birisi olarak görülen Okinawa Akvaryumu, çok çeşitli vatozlarıyla ünlüdür. İlk açıldığında en büyük yekpare camlara sahip bir konumdaydı. Toplamda 7,5 milyon litrelik su hacmine yer vermektedir. Asya kıtasında gidip görülmesi gereken yerlerden biridir.

L’OCEANOGRAFIC AKVARYUMU – VALENCIA/İSPANYA:

L Oceanografic Akvaryumu

Dünyanın en büyükleri arasında yer alan bu akvaryumda 32 farklı ekosistem geliştirilmiştir. Aynı zamanda 7 milyon litrelik su hacmine sahiptir. İçerisinde 45 bin çeşitlikte olan canlı türlerini barındırmaktadır.

MONTEREY KÖRFEZİ AKVARYUMU – CA/ABD:

Monterey Körfezi Akvaryumu

Amerika’da yer alan bu akvaryum özellikle California eyaletinin deniz yaşantısını, deniz durumunu ortaya koymaya yarayan bir akvaryum olarak karşımıza çıkmaktadır. 4,5 milyon litrelik su hacmi bulunan akvaryum bu nedenle dünyanın en büyükleri arasında da yer almaktadır.

USHAKA SU DÜNYASI – DURBAN/GÜNEY AFRİKA:

Ushaka Akvaryum

Batık bir gemi modelinde dizaynı gerçekleştirilmiştir. dünyanın yanı sıra Afrika bölgesinde de önemli bir yere sahiptir. Afrika’da var olan en büyük akvaryum olarak kayıtlara geçmiştir. Yemek yeme faaliyetlerini, köpekbalıklarını izleyerek gerçekleştirebilme imkanına da ev sahipliği yapmaktadır.

ŞANGAY OKYANUS AKVARYUMU – ŞANGAY/ÇİN:

Şangay Okyanus Akvaryumu

155 metrelik su altı tüneliyle oldukça uzun bir yapıya sahiptir. Birbirinden farklı 9 ayrı bölgeye ait canlıları içinde barındırır. Çin’de yer alan Yangtze nehrinde soyu tükenmekte olan birden fazla deniz canlıları türünü yaşatmaya yönelik içinde bulundurur.

VİASEA AKVARYUM - TUZLA/İSTANBUL/TÜRKİYE

Viasea Akvaryum

Dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu özelliği taşıyan Viasea Akvaryum Tuzla, Viaport Marina da bulunuyor.Ayrıca ülkemizdeki en uzun tünele sahip akvaryumdur.Viasea Akvaryum giriş ücreti ve bilet fiyatlarını en uygun ve indirimli olarak sitemizden online satın alabilirsiniz.

İSTANBUL AKVARYUM – İSTANBUL/TÜRKİYE:

İstanbul Akvaryum

Temalandırma sistemi, gezi güzergahı, yağmur ormanı ve yeni nesil teknoloji donanımı ile İstanbul Akvaryum dünyanın en yenisi ve dünyanın en büyük tematik akvaryumu niteliğini taşımaktadır. Dünya denizlerinde yaşayan binlerce balık türünü içinde bulundurmaktadır. Toplamda 16 tema ve 1 adet yağmur ormanını kapsar. Coğrafi rotalardan hareketler dizaynı gerçekleştirilen 16 tema ve 1 yağmur ormanını büyük bir keyifle keşfedeceksiniz.İstanbul Akvaryum giriş ücreti ve bilet fiyatları indirim ve kampanyalar ile sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.

CENOVA AKVARYUMU – CENOVA/İTALYA:

Birden fazla bölgeden deniz canlılarını bünyesinde barındıran Cenova Akvaryumu İtalya’nın gözde merkezlerinden birisidir. Dünya genelinde en büyükler arasında yer alan bu akvaryumun 3,8 milyon litrelik su hacminin olduğu kayıtlara geçmiştir.

BATI AVUSTRALYA AKVARYUMU – HILLARYS/ AVUSTRALYA:

3 milyon litrelik su hacmi bulunmaktadır. Su altı tüneli mevcuttur. Toplamda 322 metre uzunluğunda olan bu tünelin içinde olduğu akvaryum, Avustralya’da gezilmesi gereken en güzel merkezler arasında yer almaktadır.

BEIJING AKVARYUM – PEKİN/ÇİN:

Toplamda 18 bin tonluk su hacmi mevcuttur. Dünyanın kapalı alandaki en büyük akvaryumu olarak literatürde yer almıştır. Çin’in başkenti Pekin’de faaliyet gösterir. 1000i aşkın canlıyı içinde barındırmaktadır. Yedi bölümden oluşmakta olan akvaryum, 120 bin metrekarelik alana yayılmıştır. Herkesin ilgi odağı olduğu birçok canlı türüne ev sahipliği yapmaktadır.

SEALİFE AKVARYUM – İSTANBUL/TÜRKİYE:

10 binden fazla deniz canlısının barındığı güzel bir o kadar da eğlenceli bir akvaryumdur. Dünya genelinde en büyük akvaryumlar arasında yer almaktadır. 4,5 milyon litrelik su hacmi vardır. 2009 yılında faaliyet göstermeye başlamış günümüze kadar yoğun bir ilgiyle bu faaliyetini devam ettirmeyi başarmıştır.