İşleminiz Yapılıyor. Lütfen bekleyin.

İstanbul Akvaryum’da Köpekbalıkları ile dalış

İstanbul Akvaryum dalış yapmak
İstanbul Akvaryum’da Köpekbalıkları ile dalış

Dünya’nın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum’da birbirinden güzel deniz canlıları, farklı coğrafyalara değinen atmosferi ve dalış keyiflerinin gerçekleştirilmesi gibi özelliklere sahip bir eğlence ortamı hakimdir. Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi ünvanına erişmiştir.İstanbul Akvaryum; hacmiyle, içerisinde barındırdığı canlı çeşidiyle, gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Kendi alanında ‘ilk’leri ve ‘en’leri olan bir projedir. Ziyaretçiler, coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapmaktadırlar.Alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. Alanların, ses ve ışıklandırma sistemleri de bu temalandırmaya uygun olarak düzenlendi.İstanbul Akvaryum, her anlamda uluslararası standartlarda ve alanında uzman kişiler tarafından yönetiliyor.İstanbul Akvaryum’da bulunan tüm canlılar, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürmektedirler.

Köpek Balıkları İle Dalış

Köpekbalıklarıyla dalış keyfi İstanbul Akvaryum'da Deniz Akkaya ile başlayan dalışlar uzman ekipler eşliğinde organize edilmiştir. Dalış yapılan ana tankta yirminin üzerinde farklı türde köpekbalığı yaşıyor. Her biri dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan köpekbalıklarını aynı anda gözlemlemek ve onlarla aynı suda yüzmek isteyenler rezervasyon yaptırarak bu keyfi yaşayabilirler. Uzman eğitmenler eşliğinde yapılan dalışlara 14 yaş ve üzeri, dalışa engel herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan herkes katılabiliyor. Dalış sonrasında katılımcılara isimlerine özel ‘İstanbul Akvaryum Dalış Sertifikası’ veriliyor. Bu sertifikanın katılım sertifikası olup hiçbir resmi geçerliliği bulunmamaktadır.

Dalış Programının oluştuğu şekil aşağıdaki gibidir:

30 dakika teorik bilgilendirme (Regülatörden nefes alma, kulak eşitleme, uygun palet vurma, sualtı temel dalış işaretleri, anatankımızda bulunan canlı türleri hakkında bilgi verilmesi.)

15 dakika giyinme

30 dakika dalış (Dalış eğitmenleri eşliğinde dalgıçların suya alınması ve dalışın başlaması)

15 dakika sudan çıkış ve ekipmanların bırakılması Uzun sure dalmamış olan dalgıçlar için suya alındıktan sonra dalışa başlamadan önce, su içerisinde 5 dk. boyunca aşağıdaki becerilerin hatırlatılması yapılacaktır.

Regülâtörden Uygun Nefes Alma

Kulak Eşitleme

Yüzerlilik Kontrolü

Temel dalış işaretleri.

Dalış Kuralları da mevcuttur. Bunlar:

Dalgıcının kendisine verilen tarih ve saatte İstanbul Akvaryum'da bulunması ve gişeden rezervasyon teyidini yapması gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan dalıcılar için ailelerinden yazılı onay alınmaktadır. Yaş teyidi için kimlik gösterilmesi gerekmektedir. Dalışlar için gerekli olan her ekipman tarafımızca temin edilmekte olup dışarıdan hiçbir koşulda ekipman kabul edilmemektedir. Dalış yapacak kişinin dalış öncesi hiç bir engelinin bulunmadığını beyan edecek dalgıç kayıt formunun imzalanması gerekmektedir.

Dalış yapacak kişinin standart dalış programına uyması gerekmektedir. Köpek balıklarıyla dalış İstanbul Akvaryum dalış ekibi tarafından belirlenen rota takip edilerek yapılmakta olup ,dalış esnasında eğitmenlerden ayrılarak dalışa devam etmek, akvaryumdaki canlılara dokunulmaya çalışılması ya da dokunulması, canlıların beslenmesi, takip edilmesi, yollarının bloke edilmesi gibi eylemler kesinlikle yasaktır. Aksi taktirde İstanbul Akvaryum dalışı durdurma hakkına sahiptir.

Dalış yapacak kişinin yanında mayo, havlu, terlik, şampuan ve duş jeli gibi malzemeleri getirmesi gerekmektedir.

Dalış ücreti kısa bir süreliğine bir kişi için KDV dahil 300 TL'dir. Dalış sırasında çekilen fotoğraflarınız DVD’ye kopyalanarak tarafınıza teslim edilmektedir.

Ayrıca İstanbul Akvaryum bilet fiyatlarına İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti sayfamızdan erişebilir ve online olarak satın alabilirsiniz.