İşleminiz Yapılıyor. Lütfen bekleyin.

JURASSIC LAND
Jurassic Land Biletleri
Jurassic Land Banner 1
Jurassic Land Banner 2
Jurassic Land Banner 3
Jurassic Land Banner 4
Jurassic Land Banner 5
6
7
8
9
10
11

Jurassic Land'da Neler Var ?

Türkiye’nin ilk ve tek dinozor parkı konsepti ile karşımıza çıkmakta olan Jurassic Land, İstanbul Bayrampaşa’daki Forum İstanbul AVM’nin içinde yer alan oldukça eğlenceli ve bir o kadar da şaşırtıcı ögelere sahip bir eğlence yeridir. Dünyaca ünlü birçok isim tarafından dizaynı gerçekleştirilmekte olup, macerayı içinde barındıran birden fazla üniteye de sahiptir. Küçük büyük herkesin ilgisini çeken bir eğlence merkezi olmakla birlikte aynı zamanda eğitici ve öğretici birçok unsura da yer vermektedir. Hem dinozorlar hakkında tanıtıcı bilgiler ediniliyor hem de bu dinozorların yer aldıkları dönemler ile ilgili bilgilere de sahip olunuyor.

  
 Jurassic Land Bölümleri 


 

Müze : Dinozor çağının sahip olduğu tüm özellikleri ve o dönemlere ait birçok bilgi burada ediniliyor. Öncelikle mağara bölümünün olması, buraya gelen tüm ziyaretçiler açısından bir merak uyandıran ve keşfetme isteğini doğuran ünite olarak karşımıza çıkmasına imkan sağlıyor. Daha sonra eğlenceli bir aktivite bölümü olarak kazı alanındaki faaliyetlerin olması da özellikle çocuklar açısından araştırma isteğinin uyanmasına sebebiyet veriyor. Bu şekilde çocuklar hatta yetişkinler bile yaratıcılığı hissediyor ve öğretici deneyimler elde ediyor.

Bilim Merkezi : Bu eğlence merkezinde en merak edilen ve enteresan gelen bölümlerden biri de hiç şüphesiz ki bilim merkezi ve laboratuvar bölümüdür. Gelen ziyaretçilerin yaşlarına uygun düzeyde anlatımlarıyla deneyimli rehberler burada eşlik etmektedir. Toplamda beş üniteden oluşan bilim merkezinde ilk gezi Kuluçka Ünitesi ile başlamaktadır.

Kuluçka Ünitesi :  Dinozorların kuluçka döneminden itibaren ele alınan araştırmaları bu bölümde sergileniyor. Her gün özenle bakımı yapılan ve kontrol edilen dinozor yumurtalarının incelemeleri bu bölümde çok ilgi çekici bir şekilde ele alınmıştır.

Veteriner Ünitesi : Bu bölümde tedavi gören ve tedavisi hakkında bilgiler verilen dinozorlar hakkında araştırmalar elde edilmektedir. Bu bölüm genel olarak yeni doğan ve veterinerlik olarak oluşmuştur. Aynı zamanda Stegosaurus’un yavrusunu korumak için vahşi dinozorlar tarafından yaralanmasından dolayı burada yer aldığı görülmektedir. Daha sonra yine bu bölümde dev bir maket bulunmaktadır. Bu maket, bir dinozorun anatomisini incelemek için burada yer alır. Gayet eğlenceli, farklı ve bir o kadar da merak uyandırıcı bir keşif sizleri beklemektedir.

Uysal Dinozorlar Ünitesi : Bu bölümde genel olarak uysal ve ürkütücü gözükmeyen aynı zamanda etçil değil otçul olan dinozorların farklı farklı türlerine rastlayabilirsiniz.

Vahşi Dinozorlar Ünitesi : Jurassic Land’in son ünitesi olarak karşımıza Vahşiler çıkmaktadır. Uysalların tam tersi olarak gayet korkutucu, ürkütücü ve dikenli sürüngen anlamına gelen Spinosaurus, Dilophosaurus, Deinonychus, Velociraptor ve T-rex kertenkelesi güvenlikli alanlarda bizlere gösteriliyor. Rehberler eşliğinde oluşan bu gezide kesinlikle rehberlerin gözetiminde ve onların uyarıları neticesinde hareket etmeyi tavsiye ederiz.

 

WebNode Site: webslot-atakoy.eglenje.com WebNode Url: http://webslot-atakoy.eglenje.com/jurassic-land-neler-var