İşleminiz Yapılıyor. Lütfen bekleyin.

KidzMondo
KidzMondo Banner 1
KidzMondo Banner 2
KidzMondo Banner 3
KidzMondo Banner 4
KidzMondo Banner 5

KidzMondo Aktiviteler

Kidzmondo

Bir çocuk şehri olarak görülen KidzMondo, Türkiye’nin bu konseptte ilk açılan yeri olarak belirlenmiştir. İstanbul Trump AVM’de açılışı gerçekleştirilen bu eğlenceli ve bir o kadar da eğitici oyun alanı, birbirinden farklı birçok meslek türüne ev sahipliği yaparak çocukların büyüyünce hangi mesleği tercih edeceği konusunda onlara bilgiler sunmakta ve bunun yanı sıra bu meslekler hakkında neler yapılıp hangi görevlerde bulunulduğunu öğretmektedir.

KidzMondo Hangi Meslekler Var ?

Farklı farklı birden fazla mesleki grupları temsilen oyun alanları açılmıştır. Bu aktiviteler şu şekilde sıralanabilir:

Süt Fabrikası : İçim markasının öncülüğünde açılan bu aktivite türünde çocuklar süt fabrikasında muzlu, çilekli ve çikolatalı sütlerin yapımında yer alabilmektedir.

Kek Fabrikası : Dankek 8kek adlı kek markasının üretim sürecine tanıklık yapılan bu aktivite de çocuklar iki ayrı lezzete sahip keklerin nasıl yapıldığını da görmektedirler.

Bisküvi Fabrikası : Çokoprens bisküvisinin yapımına dikkat çekilen yerdir. Çocukların severek tükettiği bu bisküviyi kendileri üretme şansına sahip olacaktır.

Çikolata Fabrikası : Belki de en sevilen büyük küçük demeden herkes tarafından tüketilen çikolatanın bir türü olarak Çokokremin tüp şekline sokulmasına çocuklar bizzat kendileri tanık olacak ve üreteceklerdir.

Şeker Fabrikası : Farklı farklı renklere ve lezzetlere sahip olan lolipop şekerlerinin üretiminde çocuklar da yer alacaktır. Her çocuk bu aktivitede kendi şekerini üretip tüketebilecektir.

Dondurma Fabrikası : Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurmanın nasıl yapıldığını izleyip üretiminde bulunacak olan çocuklar, aktivite sonunda diğer yapımında bulundukları ürünler gibi dondurmalarını da tüketebileceklerdir.

Güvenli Yarış Pisti : Araba sürmeyi ilgi çekici bulan ve araba sürmeyi öğrenmek isteyen çocuklar için ideal aynı zamanda güvenli bir pistte bu imkan sağlanmaktadır.

Sürücü Eğitim Alanı : Simülasyon tekniği ile şehir turu yapılmakta olup, kurallara uymayı ve kendi adlarına hazırlanmış olan sürücü geçerlilik belgelerini almayı hedefleyen çocuklar için yapılmış çok güzel bir aktivite türüdür.

Uçak : İsteğe bağlı olarak çocukların pilot ya da kabin görevlisi konumunda zaman geçirebildikleri ünitedir.

Radyo : Radyo şovlarının kayıt altına alındığı ünitedir. Dileyen çocuklar burada kendilerini bir radyo yıldızı gibi hissetme imkanına sahiptir.

Hastane : KidzMondo’nun Kidizenlerini koruma altına almak için ambulans ya da hastane içerisinde görev alınan ünitedir. Hayat kurtarmayı amaç edinen her çocuğun keyif alacağı alandır.

Modaevi : Süper model olarak görev alınan alan olup, özellikle kız çocuklarının ilgi odağı haline gelmiş ünitedir. Podyumda yürüyüş sergilenir ve tıpkı bir defileymiş gibi hissettirilir. İzleyicilerin karşısında -ki bu izleyiciler ebeveynlerden oluşmaktadır- podyumda sırasıyla yürüyüşlerini sergilerler.

TV : Şov programı yapmak isteyen çocukların zevkle bulunabileceği alandır. Stüdyo şeklinde dizayn edilen alanda çocuklar Tv programı sunabilmektedir.

Banka : Yatırım gerçekleştirilen bu alanda çocuklar, kazandıkları Kidlar’ı hesaplarına yatırıp aynı zamanda yeni başka yatırımlarda yapabilirler.

Polis Merkezi: Çocuklar KidzMondo sokaklarını korumaya almak için tehlikelere karşı polis görevinde bulunabilmektedirler.

İtfaiye Arama Kurtarma : Yangın söndürme görevine ilgi duyan ve bunu yapmak isteyen çocuklar için kedi kurtarma operasyonu şeklinde gerçekleştirilen aktivite buradadır.

Gazete : Çocukların şehir içindeki son dakika haberlerini manşet olarak gazeteleriyle duyurabilme imkanı sağlanmaktadır.

Akaryakıt İstasyonu ve Araba Yıkama : Araçların yıkanması ve parlatılması gereken alandır.

Güzellik Salonu’nun yanı sıra Erkek Kuaförü’nün de bulunduğu aktivite alanları da mevcuttur.

Astronomi ve Uzay Mekiği : Çocukların en ilgilerini çeken mesleklerden biri olan astronotluğa burada tanık oldukları ve uzayı keşfe çıkabildikleri aktivite alanıdır.

Süpermarket : Kasiyer, reyon görevlisi ya da müşteri olunabilen alışverişinde dahil olduğu eğlenceli aktivitedir.

Otel: Resepsiyon, yemek servisi, kat görevlisi, oda hizmetleri gibi yerlerde görev alınan ünitedir.

Dans ve Müzik : Şarkı söylenen, dans edilen, remix müziklerin yapılabildiği aynı zamanda DJ görevini üstlenen çocukların içinde bulunduğu hareketli aktivitedir.

Diş Hastanesi : Geleceğin diş hekimi olmayı düşünen çocuklarımızın yer alabileceği aktivitedir.

Tüm bunların yanı sıra “pencere yıkama, olay yeri inceleme, inşaat ve doya badana alanı, oyunculuk akademisi, hamburger servisi” gibi alanlar olarak karşımıza çıkan üniteler de mevcuttur.

Son olarak Minik Kidizen Dünyası olarak 0-3 yaş grubu miniklerimizin içinde yer alabildiği, rengarenk bir yapıya sahip odada oyunlar oynayabilip çeşitli güzel hikayeler dinleyebilmektedirler.

Kidlar mağazasının da bulunmasıyla çocuklar bütün gün eğlenceli aktivitelerden kazandıkları kidlarla kendilerine ya da arkadaşlarına hediyeler alabilme imkanına sahiptirler.


WebNode Site: webslot-atakoy.eglenje.com WebNode Url: http://webslot-atakoy.eglenje.com/kidzmondo-aktiviteler-meslekler