İşleminiz Yapılıyor. Lütfen bekleyin.

Viasea Tema Park
Viasea Banner 1
Viasea Banner 2
Viasea Banner 3
Viasea Banner 4
Viasea Banner 6

Red Fire Roller Coaster

Dünyada en iyi roller coaster üreticileri arasında yer almakta olan Intamin tarafından üretilen Viasea Red Fire adrenalin tutkunlarını ele geçirecek ve heyecanı doruklarda yaşatacak bir eğlence ünitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin en hızlı roller coasterı olarak yapılan Red Fire, Viasea tema parkında yerini almıştır. Avrupa’da da en büyük ve aynı zamanda en hızlı 5. Roller coasterı olarak yapılmıştır. Red Fire ünitesinin toplam yapım maliyeti ise 20 milyon Euro olarak saptanmıştır.

Red Fire’nin hızı 2,5 saniyede 110 kilometreye kadar çıkabilmektedir. Diğer bir adrenalin ünitesi olan Nefeskesen’den daha hızlı olduğu bilgilerine de ulaşılmıştır. Nefeskesen’in hızı 100 km olarak tanıtıcı bilgilerinde belirtilmişken Red Fire bu konuda kendi alanında sınırlarını zorlayan bir heyecan ünitesi konumunda yer almayı başarmıştır.

Yüksekliği 55 metre olarak hesaplanmıştır. Aynı zamanda 980 metrelik bir ray sistemi üzerinde yapılanmıştır.

1 saatte toplamda 630 kişiyi taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Tren sayısı 2 olarak belirlenmiştir. Bir trenin yolcu kapasitesi ise 12 kişidir. 

57 saniyelik tur sonunda tüm sinirlerin boşaldığı ve aynı zamanda insanların etkileyici bir şekilde deşarj olabildiği bir heyecan kasırgası olarak tanımlayabiliriz.

İlk fırsatta sınırsız bilet alınıp arka arkaya denenmesi gereken heyecan dolu bir aktivite olarak görülmektedir. Ziyaretçilerin çok memnun kaldığı ve tek denemeyle sınırlı kalınmaması gereken bir eğlence ünitesi olarak görüldüğü gözlemlenmiştir. Yapılan yorumlar ve ziyaretler sonrasında alınan duyumlar neticesinde genel anlamda çok memnun kalınan ve Türkiye’de bu alanda bir ilk niteliği taşıyan Red Fire’nin belirlenen sayılardan daha fazlasına sahip olduğunu özellikle de hız konusunda büyük bir adrenalin patlaması yaşandığını anlatan düşüncelere dikkat çekilmektedir.

Viasea Tema Park Red Fire Video
WebNode Site: webslot-atakoy.eglenje.com WebNode Url: http://webslot-atakoy.eglenje.com/viasea-red-fire-roller-coaster